2002. 05. 08.
Volt id, amikor sokan gyanakodva nztk a vezet posztot betlt nket. "Ki tmogatja, hogyan kerlhetett ebbe a szkbe?" – sgtak ssze a hta mgtt. Ma mr kevesebb rosszindulat pletyka vezi a fnknket, s egyre gyakoribb, hogy a vezet nk legalbb gy, vagy jobban vgzik a dolgukat, mint a frfiak.
A bartom a fnkm
Holl Mrta s Marsi Anik mr a fiskola ta bartok. Egy ve Mrta az RTL Klub Fkusz cm msornak fszerkesztje, s bartnje fnke is. Amikor lelnk beszlgetni, Anik pp egy "Holl Mrta" style="margin: 10px;"
– Milyen fnk Mrta?
M. A. – Ltod, milyen bgrbl iszom? Abszolt liberlis, nem csavarja ki a kezembl a fnki bgrt. Komolyra fordtva a szt, Mrtival olyan rgta vagyunk jban, hogy nem a klasszikus fnk-beosztott viszony alakult ki kzttnk. Amikor az elz fszerkesztt, Kolosi Ptert kineveztk programigazgatnak, s mi gy dntttnk, hogy Mrti legyen a fnk, pontosan tudtuk, ez azt jelenti, az v az utols sz s a felelssg is. Biztos voltam abban, hogy szakmailag Mrti a legjobb jellt, de fltettem a bartnmet a felelssg slytl. Visszatekintve az elmlt vre, gy ltom, hogy jl megoldotta a feladatot.
H. M. – Azrt fogadtam el ezt a posztot, mert a szerkesztk – Anik s Batiz Andrs – megbztak bennem. A legnehezebb az volt, hogy az ellptetsemmel viszonyok vltoztak meg, kzben pedig meg kellett tartani a bartsgokat is. Nehz dntseket kell hozni, s ha szksges, fel kell lpni az embereim meg a msor rdekben. Egy kemny dnts eltt napokig nem alszom, vgiggondolom minden lehetsges szemszgbl. Nem feleltlenl cselekszem – taln ezt rzik a tbbiek is – s ezrt elfogadjk a dntseimet.
– Vltozott a kapcsolatotok?
M. A. – Szerintem nem. Ha lehet, mg tbbet beszlgetnk, mint annak eltte. Mrti ugyangy fordul hozzm – akr privt, akr szakmai – problmkkal, mint n hozz.
– Addtak abbl konfliktusok, hogy Mrta a fnkd?
M. A. – Kifel npszertlen utastsnak tnhet, amikor pnteken jravgat velem egy Fkusz Plusz-anyagot. Ez azt jelenti, hogy pntek reggeltl szombat estig bent vagyok a szerkesztsgben. Ez kegyetlensgnek tnhet, de tudom, a dnts nem ellenem szl, hanem a msorrt, s ez nagyon fontos klnbsg. Bent maradtam, tszerkesztettem a riportot, s tnyleg jobb lett. De szombat este lttam Mrti szemben, hogy sajnlja, amirt ennyit kellett dolgoznom.
– Mrta, a magnleted mennyit vltozott?
H. M. – Szerkesztknt kiszmthatatlanabb volt a beosztsom, de voltak szabadnapjaim, amikor kikapcsolhattam a telefont. Ez most nincs, fontos, hogy brmikor elrjenek, s tudjak segteni. Szerencsre a prom tolerlja ezt, s a kollegim sem lnek vele vissza.
– Miben ms egy ni fnk helyzete?
H. M. – Szerintem ez az egsz ni fnk – frfi fnk problmakr nem ltezik. Emberek vannak. Attl, hogy valaki n, nem rosszabb vagy jobb vezet, mint egy frfi. Az szmt, ahogyan a csapatval bnik, s ahogy megvalstja a cljait. Az a dolgom, hogy bzzanak bennem, s n is megbzzak az embereimben. Fontos, hogy mindenkire figyeljek, hogy egy csapat legynk. Nem kell mindenkivel bartkozni, elg az is, ha tudjk, hogy brmikor segtek nekik. |